MACHINA – Zespół rockowy założony w Lublinie

– W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. „Moje Przeznaczenie”, na którym znalazły się trzy autorskie kompozycje: “To twoje życie”, “Powiesz” i “Moje przeznaczenie”. Na klawiszach w utworze “Powiesz” zagrała Maria Dobrzańska(BAJM), a Piotr Cugowski(BRACIA) zaśpiewał z Michałem w utworze “Moje przeznaczenie”.

– Z sukcesami w 2011r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music w TV POLSAT.

– W tym samym roku grupa wzięła udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem tego projektu jest utwór “Brama Wschodu” opowiadający o rodzinnym mieście muzyków.

– Rok później pojawiają się nagranie pt. “Rola życia”, oraz singiel “Wierzmy w siebie”. Utwór “Wierzmy w siebie” obok utworu “Atlantyda” (Grzegorz Turnau) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców “ARANŻATOR”. Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu “Atlantyda”.

– W 2014 roku nagroda główna Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „KRAŚNIK BLUES MEETING 2014”.

– Pod koniec 2016 roku zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”.

 – W grudniu 2019 roku zespół wydał płytę „Czarodzieje Pustych Słów” pod okiem włoskiego producenta muzycznego Giuseppe Bassi.

FB: https://www.facebook.com/machinalublin/  

YT: https://www.youtube.com/watch?v=PsQTl7MFeNU