Jak zbudować dobry zespół muzyczny? – część 3

Krok 7: Nagraj demo
Jeśli członkowie zespołu dogadują się na płaszczyźnie muzycznej, to nagranie dema jest następnym krokiem. To konieczne, jeśli chcecie mieć „muzyczną wizytówkę”. Możecie poszukać najbardziej odpowiadającego wam studia i umówić się na sesję nagraniową. Zarejestrowanie jednego utworu nie będzie dużym kosztem, a będzie waszą muzyczną „twarzą”.
Jeśli macie kilka utworów nagranych, to byłby dobry pomysł, aby edytować je jako 30-sekundowy mashup.

Jak zbudować dobry zespół muzyczny? – część 2

Krok 5: Wymyśl fajną nazwę zespołu Nie możesz grać koncertów, dopóki nie wymyślisz nazwy zespołu. Więc kiedy piszesz piosenki, zrób burzę mózgów z członkami zespołu. Moją ulubioną techniką jest zebranie wszystkich w pokoju i wypisywanie na kartce każdej kombinacji słów, jaka przyjdzie wam do głowy. Po godzinie lub dwóch będziecie mieli wiele stron z potencjalnymi […]

Jak zbudować dobry zespół muzyczny? – część 1

Udoskonaliłeś swoje umiejętności i jesteś w punkcie, w którym chcesz zacząć koncertować i tworzyć z zespołem? Może być jednak trudno znaleźć grupę podobnie myślących osób, którzy mają taki sam gust i wrażliwość muzyczną. Więc czy ma to sens, aby spróbować dołączyć do istniejącego zespołu lub po prostu utworzyć własny zespół? Przyjrzyjmy się zaletom i wadom […]

Marcin Szczurski BIO

Mam 28 lat. Jestem wokalistą oraz kompozytorem. Obecnie pracuję nad debiutanckim albumem „Zapiski z psychiatryka”, który planowo ukaże podczas wakacji 2021. Chcę w nich opowiadać o emocjach, problemach psychicznych, trudach życia codziennego i poszukiwaniach swojego miejsca w świecie w różnych około-popowych dźwiękach.

ARTYSTA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

W dzisiejszych czasach artyści nigdy nie są tylko artystami. Mogą również pełnić rolę menedżerów, producentów, wydawców, twórców treści, a nawet koordynatorów mediów społecznościowych. Jednak jako osoba, której życie opiera się na nawiązywaniu kontaktów w przemyśle muzycznym, powinieneś/ powinnaś również wiedzieć, jak korzystać z największych i najskuteczniejszych bezpłatnych narzędzi marketingowych, które masz do dyspozycji.

JAK CZYŚCIĆ MIKROFON?

Nasza higiena jest bardzo ważna. Tak samo ważna jest higiena naszego muzycznego sprzętu, który trzeba czyścić. Na początku skupmy się na „zakazach”. Testowanie różnych substancji w celu ustalenia, czy powodują one szkody w czasie trwa dłużej niż odkrycie rzeczy, o których wiemy, że należy ich unikać.

11 wskazówek dla Songwritera

Jak pisać piosenki?
Możesz nauczyć się pisać wspaniałe, poruszające i zapadające w pamięć utwory, kierując się 11 technikami pisania piosenek.
Wielu autorów piosenek używa tych jedenastu praktycznych wskazówek podczas komponowania nowej muzyki i tekstów.

Muzyka dla agnostyków i ateistów – wywiad z Milito

Wojtek Kułaga: Stworzyłeś religijną muzykę dla agnostyków i ateistów… Brzmi dość nietypowo.

Milito: To nie było nic wykoncypowanego. Moja ukochana poetka Marina Cwietajewa napisała kiedyś, że dzieło tak naprawdę można „zamyśleć wstecz”, przejść z otwartymi oczami drogę, którą się przebyło na oślep.

Ty „zamyślasz wstecz” muzykę religijną?

W moim wypadku tak było. Płyta, „Gwiazda rubieży” jest tak zrośnięta z moim ówczesnym życiem, że rosła wraz z nim jak liście na drzewie. I samo określenie, dość zresztą żartobliwe, „muzyka dla agnostyków i ateistów”, przyszło dopiero po czasie, mimo, że byłem świadomy tego, co robię. Myślę teraz, że tak jak Vulnicura Björk była lekiem na złamane serce, tak i moja Gwiazda rubieży miała być odtrutką na utratę wiary w takiego Boga, jakim promuje się go wszem wobec w Polsce. To rozczarowanie wybiło mi wtedy zęby, kosztowało lata stanów depresyjnych i czarnych myśli.

X