MUSIC’OK – Kraków rozbrzmiewa młodymi twórcami

4 września o godzinie 17.00 w krakowskim barze Chicago rozpoczęła się trasa koncertowa młodych twórców organizowana przez Fundację Polish Modern Music Institute. Po raz pierwszy na scenie Chicago Bar w Krakowie w pojawili się Marcin Szczurski, Michał Gabor oraz Amelia Cierpiał z zespołem.

Krakowski klub Chicago w niedzielny wieczór wypełnił się brzmieniami młodych twórców: Marcina Szczurskiego, Michała Gabora oraz Amelii Cierpiał z zespołem. Kameralna scena przyciągnęła wielu widzów w okolice rynku głównego. Zacienione światła, bliski kontakt muzyków z publicznością i muzyka płynąca z głośników stworzyły niezwykle intymny klimat. Przez niespełna 4 godziny różne brzmienia wypełniły wnętrze klubu. Od mocnego, piaskowego wokalu Marcina Szczurskiego, po delikatne, subtelne wykonania Amelii Cierpiał. Michał Gabor przedstawił natomiast elektroniczne, rytmiczne utwory z mocnym przekazem. Event Music’ok zachwycił słuchaczy i słuchaczki różnymi aranżacjami utworów, energią sceniczną artystów a także pokazem świateł i laserów, które towarzyszyły występowi Amelii Cierpiał.

– Nie spodziewałam się takich występów. Takiej energii i takiej dawki muzyki. Do teraz mam gęsią skórkę. Podobały mi się wszystkie występy. Każdy był różny, każdy wprowadzał odbiorców w inny świat. Każdy występ był wyjątkowy i jestem szczęśliwa, że mogłam tam być. Czysta muzyczna uczta – powiedziała jedna z uczestniczek eventu.

MUSIC’OK to event zorganizowany przez Fundację Polish Modern Music Institute. Organizacja pełni misję promowania rozwoju muzyki popularnej, programu kształcenia muzycznego, który koncentruje się na najpopularniejszych gatunkach muzycznych na świecie – POP, ROCK, JAZZ, R&B, RAP, SOUL, BLUES, ELECTRONIC DANCE, REGGAE oraz innych. Fundacja wspiera również wszelkie działania związane z edukacją w zakresie muzyki popularnej w szkołach oraz promuje rozwój świadomości muzycznej na wszystkich poziomach edukacji, zarówno w klasie szkolnej, jak i poza nią.

Niedzielny koncert w krakowskim klubie Chicago jest jednym z licznych eventów organizowanych przez Fundację Polish Modern Music Institute w celu promowania młodych artystów oraz popularyzacji muzyki alternatywnej, popularnej oraz elektronicznej. Jak potwierdza założyciel i prezes Fundacji – Wasyl Jerenowski – to dopiero początek projektów i planów muzycznych, jakie będą się pojawiać w Krakowie.

Kto występował?

Marcin Szczurski to uczestnik polskiej oraz francuskiej edycji programu „Mam Talent”, finalista preselekcji do konkursu Eurowizji w San Marino. W lato 2022 tego roku organizuje trasę koncertową promującą jego debiutancki album “W poszukiwaniu siebie”. Album promowany był m.in. przez singiel pt. „Taksówka”. Lyrics video do tego utworu zdobył ponad milion wyświetleń w serwisie YouTub , a także plasował się wysoko na radiowych listach przebojów. Marcin porusza tematy związane ze zdrowiem psychicznym, emocjami, czy relacjami w dwóch odsłonach: pod postacią kompozycji akustycznych, jak i współczesnych popowych produkcji.

Amelia Cierpiał to 15 letnia wokalistka, skrzypaczka, aranżerka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych, kilkukrotna stypendystka Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej (CEA) za szczególne osiągnięcia muzyczne. Związana z częstochowskim oddziałem Studia Piosenki “Metro”. Koncertowała w Polsce i za granicą. Gościnnie występowała z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, tworząc aranżacje skrzypcowe do wielkich hitów. Jej koncerty to połączenie muzyki, śpiewu, gry na unikalnych “szklanych” skrzypcach oraz show aranżacji świateł i laserów w rytm muzyki. Łączy różne gatunki, od klasyki z domieszką elektroniki, po czysto rockowe brzmienia. Ma na swoim koncie kilka teledysków i kilkanaście piosenek. Od niedawna występuje z grupą przyjaciół – Olą Blochlińską (klawisze), Patrykiem Kuroniem (gitary) i Wiktorem Andryszczakiem (bas).

Michał Gabor to wokalista, instrumentalista, tekściarz. Pochodzi z Rudy Śląskiej. Współtworzył zespół „Ages” z którym wydał pierwszą EP’kę „Moon”. Uczestnik TV Show „Must be the Music” oraz „Szansy na Sukces”. W 2018 roku wydał płytę „Złoty Wiek”. Jego single pojawiały się w największych stacjach muzycznych takich jak Eska TV, 4FUNTV czy Polsat Music TV.