PRZYSZŁOŚĆ – konferencja ludzi muzyki. Tak Brzmi Miasto zaprasza do sieci

To nie będzie spojrzenie wyłącznie przez różowe okulary, ale organizatorzy skupią się się na możliwościach i jasnej stronie przyszłości. Branża muzyczna potrzebuje spotkania i rozmowy, konkretnych narzędzi i omówienia kierunku, w którym chce lub nie chce zmierzać. Przyszłość nie jest tak odległa – konferencja Tak Brzmi Miasto: Przyszłość już od 11 do 15 listopada. Specjaliści poprowadzą wirtualne spotkania i warsztaty w formule, która umożliwi kontakt między wszystkimi uczestnikami, dlatego ilość miejsc jest limitowana.

Zmiany w przemyśle muzycznym na przestrzeni kilku, kilkunastu ostatnich lat działy się w tempie, za którym trudno nadążyć. 2020 przyspieszył je zawrotnie lub zupełnie zatrzymał. Większość łamie sobie głowy nad tym, co dalej. Jaka może być przyszłość? Jak przetrwać? Czasem może ambitniej: jak się rozwijać? Niezależny muzyk, organizatorka koncertów czy menedżer z wieloletnim doświadczeniem mogą odbijać się od tej samej ściany. Dlatego tegoroczna konferencja Tak Brzmi Miasto: Przyszłość skupi się na nowych narzędziach dla artystów, dobrych praktykach menedżerskich i pozytywnych przykładach z branży.

– Złość to mocny napęd, a każdy z nas ma wiele powodów, żeby się złościć w tym roku. Wszystko się nam rozlatuje, potem na moment się składa, potem znowu rozlatuje i tak w kółko. I to przy 200% większym nakładzie pracy i na ułamkach budżetów – wkurza się Michał Wójcik, organizator.

– Więc tak, w nieprzewidywalnych covidowych warunkach ciężko projektować swoją przyszłość mówi Wójcik. – Czujemy jednak, że jesteśmy na etapie pewnego resetu – gdzie przeszłość się już zdezaktualizowała, a przyszłość ma zaraz nadejść. Albo raczej nadchodzi każdego dnia.

Nowa rzeczywistość, nowe realia – czy to oznacza także nową branżę muzyczną? Czy nowe może oznaczać lepsze? Jak poradzą sobie najwięksi gracze – wytwórnie, producenci i stowarzyszenia, jak w tym świecie odnajdzie się niezależny artysta? Czy odbiorca potrzebuje kolejnego darmowego koncertu w sieci? Za co skłonny jest zapłacić? W końcu… artysta też człowiek.

O wyzwaniach i szansach cyfryzacji, o możliwościach zarobkowania w sieci, czy narzędziach, które mogą temu służyć. O zmianach, które warto śledzić i artystach, którzy – choć nieświadomi, jak wszyscy – byli gotowi na kryzys. Konferencja o przyszłości artysty i menedżera. Tak Brzmi Miasto o przyszłości muzyki.

Dywersyfikacja źródeł dochodu w muzyce” – w panelu wezmą udział m.in. Smolik i Jakub Lewicki z Hańby!

“Kierunek 2021+”, a wśród uczestników: Dino Lupelli z Music Innovation Hub, Jeff Thompson z Up-Convention, Robert Gajewski, który zawodowo reprezentuje Smolika czy Skubasa i Marcin Woźniak z Art-Synergy.

Specjaliści wspólnie z uczestnikami zastanowią się również “Jak zadebiutować w 2021 roku?”, jaka jest “Rzeczywistość muzyki online” oraz podsumują postulaty, które zostaną skierowane do instytucji centralnych podczas spotkania “Pomóż nam mądrze”.

Mimo wirtualnej formy wydarzenia, organizatorzy starają się stworzyć warunki, w których uczestnicy będą mieć przestrzeń do otwartej dyskusji podczas paneli, a nawet indywidualnych spotkań z ludźmi z “branży” w ramach spotkań “1on1”.

PEŁNY PROGRAM