grudzień, 2020

01gru09:0018:00Kurs Songwriting - nauka pisania piosenek

Szczegóły wydarzenia

Kurs Wokalno-Songwriterski – trwają zapisy w Krakowie.
Zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych.
SONGWRITING to nauka komponowania i pisania piosenek, zajęcia są prowadzone zarówno indywidualnie, jak i grupowo.
Czujesz potrzebę tworzenia? Chcesz rozwinąć swoją technikę i poznać zasady komponowania? Przekujemy Twoje ambicje i pasję do muzyki w karierę. Nasze zajęcia z Songwritingu pomogą Ci poprawić umiejętności i styl muzyczny oraz sprawią, że Twój potencjał zostanie zauważony w branży muzycznej.
Podczas zajęć zyskasz podstawową wiedzę na temat funkcjonowania branży muzycznej, poznasz historię muzyki, a także zdobędziesz wiedzę na temat aranżacji i komponowania. Dowiesz się jak zacząć produkować muzykę oraz udoskonalisz swoje umiejętności. Kurs SONGWRITING to nie tylko teoria, to także możliwość praktykowania poprzez występy na żywo przy akompaniamencie gitary, fortepianu lub innego instrumentu.
Rekrutacja na drugi semestr. Kurs startuje jak tylko uzbiera się grupa, wstępny termin – luty 2021

Zajęcia z wokalistyki rozrywkowej będą składały się z dwóch części: emisji głosu i interpretacji piosenki. W trakcie pracy nad techniką wokalną używane będą takie metody jak SLS (Speech Level Singing), MIX, Flow Phonation i pokrewne, a zakres ćwiczeń będzie indywidualnie dopasowany do umiejętności, stopnia zaawansowania, oraz problemów każdego uczestnika.

Skupimy się między innymi na takich elementach jak: odpowiednia postawa, przepływ powietrza, natężenie zaciskania mięśni, balans pomiędzy poszczególnymi elementami wydobywania dźwięku (śpiewanie bezwysiłkowe), układ samogłosek, śpiewanie świadome, kształcenie słuchu i kondycja wokalna, a także rehabilitacja zmęczonego głosu, warm up i cool down.

W części poświęconej interpretacji dowiecie się jak sprawić, aby utwór brzmiał autentycznie, wywoływał emocje, a Wasze wykonanie zapadało w pamięć. Pomogą nam w tym takie zabiegi jak: analiza tekstu, improwizacja wokalna (w tym na popularnych skalach muzycznych), artykulacja, efekty wokalne (przester, atak i wybrzmienie dźwięku), ghost-notes, wyczucie rytmu, poprawa wymowy (w języku polskim i angielskim).

Głównym celem zajęć jest poprawa słuchu oraz zdolności wokalnych, poszerzenie skali głosu, przygotowanie do egzaminów na studia/do szkół wokalnych, pełniejsze rozumienie meandrów technik wokalnych, wydobycie piękniejszego brzmienia, przygotowanie do przeglądów i konkursów wokalnych, a przede wszystkim dobra zabawa i radość z rozwijania własnych umiejętności.

Warunkiem korzystania z zajęć jest ukończenie 16 roku życia, oraz posiadanie słuchu muzycznego. Wykształcenie muzyczne, oraz czytanie nut nie jest wymagane, nauczymy.

Przez przystąpieniem do kursu odbywają się zajęcia próbne (przegląd), w ramach których sprawdzamy możliwości zakwalifikowania uczestnika do wzięcia udziału w normalnych zajęciach. Proszę się jednak nie obawiać, to nic trudnego. Sprawdzenie możliwości za pomocą prostych ćwiczeń typu call&response ma za zadanie określić, czy uczestnik posiada słuch muzyczny, który jest podstawą progresu wokalnego.

Dowiedz się więcej o warunkach rekrutacji –
Zapisy są w biurze Fundacji The Polish Modern Music Institute
Zgłoszenia przyjmujemy również drogą elektroniczną:
INFO@STUDIAMUZYCZNE.PL
Tel. 576 008 818
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne z prowadzącym zajęcie.

Więcej / mniej tekstu dla długiego opisu wydarzenia

Czas

(Wtorek) 09:00 - 18:00

Miejsce

Studia Muzyczne

Rynek Dębnicki 6/1

X